MEHMET  ZENGİN

“BATI, ÜÇ MAYMUNU” OYNAMAYA DEVAM EDİYOR.

23.12.2018
Türkiye’ye her fırsatta "demokrasi" dersi veren Batılı basın organları, liderler ve Avrupa Birliği, kendi sınırları içerisinde yaşanan şiddet olaylarına her zamanki gibi yine sessiz kalarak “üç maymunu”oynamaya devam ediyor.

Türkiye’de yaşanan en ufak gerginlik için dünyayı ayağa kaldırmayı ihmal etmeyen Batı medyası, AB ve Batılı sivil toplum örgütleri; Fransa`da “Sarı Yelekliler’in” başkent Paris`te 17 Kasım Cumartesi gününden bu yana, “hükümetin akaryakıta ek vergi getirmesini bahane ederek sürdürdüğü gösterilerde yaşanan şiddeti görmemezlikten geliyor.

2013 yılında Gezi olayları esnasında saatlerce canlı yayın yapan Avrupa’nın önde gelen medya kuruluşları, Türk Polisinin şiddet uyguladığını iddia ederek Türkiye`ye insanlık dersi vermeye kalktı.

 5 yıl önce Türkiye`yi hedef tahtasına oturtanlar, bugün Fransa`da yaşananlara karşı kör ve sağır.

Fransız polisinin sokaklarda uyguladığı şiddete, başta CNN ve BBC gibi basın organları olmak üzere tüm Batı’nın sessiz kalması beni hiç şaşırtmadı.

 Bu kanallar bugün yaşanan şiddet olaylarını ekranlara getirmek yerine belgesel yayınlayarak ikiyüzlülüğünü bir kez daha gösterdi.

“Bumerang gibi dönüp bir gün sizi de vuracak”

Batı dünyasının yıllardır Türkiye’yi tehdit eden teröristleri şehirlerinde barındırmasını, destek vermesini eleştirerek geçtiğimiz süreçte sıkça dile getiren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Bumerang gibi dönüp bir gün sizi de vuracak” söyleminin bugün gerçekleşmiş olması kesinlikle tesadüf değildir!

 “Men dakka duka”  Eden bulur. Başkasının kapısını kötü niyetle çalanın kapısı da çalınır.

Batı, Türkiye’de yaşanan “Gezi Kalkışması”, “17-25 Aralık Polis-Yargı Darbesi”, “15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimi” gibi birçok olayın planlayıcı veya destekçisi olmuştur. Ne kadar terör örgütü ve terörist varsa destek oldular. Teröristleri şehirlerinde barındırdılar. Maddi ve manevi destekte bulundular.

Dün terör örgütüne destek verenler bugün örgütlerin hedefi haline geldi. Dün bizi sıkıntıya sokmak için terör örgütlerine kucak açanlar, silah verenlerin sokakları yanıyor. Erdoğan’ın deyimiyle;  Bumerang gibi döndü, onları da vurmaya başladı.

Bu daha başlangıç…

Sömürgeci Batı dünyasının katliamları hâlâ hafızalarda canlılığını koruyor. Portekizliler, İspanyollar, Fransızlar, İngilizler, Almanlar, İtalyanlar, Belçikalılar yüzyıllardır sömürü düzeni sürdürmek, İslam dünyasının kaynaklarını ele geçirmek için birbirleriyle adeta yarıştılar.

 İşte "Avrupa`nın soykırım ve katliamlar tarihinden birkaç örnek …

-Fransızlar , Cezayir’de 1.5 milyon insanı katlettiler. Ruanda`da 90`lı yıllarda Hutu ve Tutsi kabilelerinin birbirlerini katletmelerine yardımcı oldular.

-Tüm dünyaya kendini demokrasi havarisi olarak tanıtan ABD,  tarihi boyunca birçok milleti sömürerek dünyayı bir kan gölüne çevirmiş ve birçok soykırım gerçekleştirmiştir. 

 -1492 yılında Amerika kıtasının gerçek sahipleri olan Kızıldereliler büyük bir vahşetle katledilmiştir.1886 yılına kadar süren bu soykırım 100 milyondan fazla Kızıldereli hayatını kaybetmesine yol açmıştır. 

 -Yine Amerika`nın Hiroşima ve Nagazaki`ye attığı atom bombaları nedeniyle 360 bin Japon’un öldürmesi…

-Hitler, Almanya’da toplama kamplarında binlerce Yahudi’yi gaz odalarında katletmesi…

-Rusya`nın,  Çeçenistan ve Afganistan`da yaptığı katliamlar …

-Sırpların, BM’nin güvencesi altında bulundukları bir esnada, binlerce  Müslüman Boşnak kardeşimizi katletmesi…

-Irak’ta, Afganistan’da, Vietnam’da ve daha birçok yerde yapılan katliamlarda Milyonlarca masum katledildi. Toprakları ve kaynakları sömürüldü. Açlığa ve sefilliğe terk etti....

Bu sömürü düzeni, uzun süre Batı’nın zenginleşmesini ve refahını sağlamış olsa da Milyonlarca masum insanın kanı ve gözyaşı üzerine kurulan sözüm ona ‘medeni’ dünyaları er geç başlarına yıkılacaktır.

Bugün Avrupa’nın yaşadığı ‘kaos’, bu yıkımın sadece öncüsüdür.

Bir el düğme basmış  gibi görünüyor. Dün Türkiye’yi karıştırmak için Gezi Kalkışmasını”, 17-25 Aralık Yargı/Polis Darbesi’ni, 15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimini vb. tertip eden güç bugün de Fransa’yı, Belçika’yı;  hülasa Avrupa’yı karıştırıyor.

Ne diyelim! Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste…

Olan-biten bundan ibarettir!

Vesselam…

MEHMET ZENGİN

09/12/2018

©2010 Copyright Mehmetzengin.net