MEHMET  ZENGİN

‘CHARLİE HEBDO’ OPERASYONUN PERDE ARKASINDA KİMLER VAR?

10.02.2015
 
‘Charlie Hebdo’ Operasyonun Perde arkasında kimler var?

Fransa’nın başkenti Paris’te haftalık karikatür dergisine yönelik geçtiğimiz günlerde düzenlenen silahlı saldırı ve ardından yaşanan rehine krizleri tüm Avrupa’da zaten var olan ‘İslamifobik’ rahatsızlığın zirve yapmasına neden oldu!

Charlie Hebdo adlı mizah dergisine yapılan saldırıyı her ne kadar El Kaide’nin Yemen kolu; ‘Charlie Hebdo’nun Hz Muhammed’in karikatürlerini yayınlaması,hayatını çizgi roman haline getirmesi gerekçesiyle yaptığını açıklasa da gerçek tam olarak öyle değildir. Bu saldırıda birçok kez olduğu gibi ‘yine’ Müslümanlar kullanılmış olabilir,ama büyük resme baktığımızda operasyonu ‘planlayanların’ Müslümanlar olmadığı gerçeğini görebiliriz.

Saldırı, birçok açıdan akıllara Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ‘İkiz Kuleler ve ‘Pentagon’ saldırılarını getirdi. ABD’nin de ‘dünya elitleri’ tarafından kullanılarak,Ortadoğu’ya yönelik planladıkları işgal operasyonuna zemin hazırlamak ve yapılacak işgalin meydana getireceği tepkilere yönelik ön alma amacıyla saldırıyı bizzat kendilerinin planladıkları yönünde güçlü emareler var.

Paris’te ,Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırıyı da bu perspektifte değerlendirmek gerekir. Yıllar önce ABD’nin ‘İkiz Kuleler ve ‘Pentagon’ ‘a yönelik saldırılarla oluşturulmak istenen ‘algı’ operasyonun bir benzeri de burada uygulamaya konuldu.

Peki Dünya’yı yöneten güç ‘Charlie Hebdo’ saldırısıyla neyi amaçlamış olabilir?

Dünya’yı yöneten gücün,bu seferki operasyonunda ekonomik kaygılardan daha ziyade ‘dini’ kaygıları etkili olmuştur kanaatimce.Bu kaygılar;Fransa’nın Filistin’i tanımaya yönelik attığı ve atmayı düşündüğü adımlar ve İslam’ın Avrupa’da hızla yaygınlaşması olarak sıralayabiliriz.Dünya’yı yöneten ‘elitleri’,Fransa’nın Filistin’i tanıma ihtimali ve “Dünyanın hızla Müslümanlaşması korkutuyor.”

‘Charlie Hebdo’ saldırısı ;Fransa’nın Filistin’i tanıma olasılığını ortadan kaldırmak,Batı toplumunu Müslümanlara karşı kışkırtmak,Müslümanlar üzerinde baskı oluşturmak ve İslam’ın yaygınlaşmasını önlemek için ‘İslam=şiddettir’ algısı oluşturulmaya yöneliktir.

Bu tezimi güçlendiren bir araştırmayı sizlerle paylaşmak istiyorum.Araştırmaya  İngiliz Daily Telegraph Gazetesi yaptı. Araştırmanın konusu ‘dünyanın hızla Müslümanlaştığı’ üzerindedir. İngiliz Daily Telegraph gazetesinin yaptığı araştırmaya göre, 2050 yılına kadar Avrupa nüfusunun beşte biri Müslüman olacak. Araştırmaya göre, geçen yıl 27 Avrupa Birliği (AB) ülkesinin nüfusunun yüzde 5’ini Müslümanlar oluşturuyordu. Ancak Avrupalılar arasında doğum oranının düşük olması ve Avrupa’ya Müslüman göçünün gittikçe artması yüzünden bu oran 40 yıl içinde yüzde 20’ye ulaşacak. İngiltere, İspanya ve Hollanda’da ise daha kısa bir sürede Müslüman oranının yüzde 20’yi geçeceğini yönünde.

Bu araştırma sonuçları, Batı’nın ve ona yön veren ‘hakim gücün’ İslam’ın hızla gelişmesinden ve Batı’ya uzun vadede hakim olma tehlikesinden rahatsızlık duyduğunu anlamak zor olmasa gerek!

Dünya’ya hakim olan ve ona yön veren güç kimdir?

Bu sorunun yanıtı Yeni Dünya Düşüncesi’nin kurucusu olan Robert Strausz Hupe’nin yazdığı ‘Yarının Dengeleri’ (The Balance Of Tomorrow) adlı kitabında saklı. Robert Strausz Hupe Dünya düzenine yön veren Yahudi kuruluşu ‘CFR’ üyelerinin yakın dostu olan önemli bir şahsiyettir.

Strausz’un ne kadar önemli biri olduğunu anlamak için 1945’te kaleme aldığı bu kitaptaki tezine dikkatinizi çekmek istiyorum.Kitabında iki kutuplu dünya düzeninin geçici bir düzen olacağını ve bir gün dünyanın tek kutuplu bir dünya düzenine kavuşacağını iddia ediyor.( O yıllarda iki kutuplu bir Dünya var-Sovyetler Birliği ve ABD) Bu yeni sistemin süper gücü olarak da ABD’yi işaret ediyordu.1945’te ileri sürdüğü bu tezinin günümüzde gerçekleştiğini görüyoruz.ABD, Dünya’nın tek süper gücü!

‘CFR’ Dünya düzenine yön veren Yahudi kuruluşu bir örgüt üyelerinden bazıları şunlardır; David Rockefeller ve Rothshild aileleri, Henry Kissinger,Zbigniev Brezezinski, Samuel Huntington, Hitachi, Mitsubishi, Toyota, Iwasaki, JP Morgan, Robert Murdock,Abromıviç, Morgan Grenfell…

Dünyayı yöneten ve yön veren 12 ailenin olduğunu birçok kişi bilir.Bu on iki aileden ikisi dünyanın gerçek sahipler olarak  adlandırılır.Bunlar, Rockefeller ve Rotcsild Aileleridir! Bunlar aynı zaman üste bahsettiğim CFR adlı örgütün liderleri olarak bilinir. Bu iki ailenin yönettiği parasal güç dünya ekonomisinin yarısından fazlasına tekabül ettiği iddia ediliyor. Sadece Rockefeller Ailesi’nin serveti Dünyanın 100’ü aşkın ülkesinin bütçesinden daha fazla olduğu ifade edilmektedir. (200 milyar dolar civarında )

İşte CFR üyeleri olan bu zatlar bugün, Amerikan siyasetine ve dolayısıyla dünyaya yön veren isimler olarak karşımızdalar! Böyle bir servete sahip olanların Dünya’daki birçok büyük ‘operasyonun’ planlayıcısı olmaları anlaşılmayacak bir durum değil elbette!

David Rockefeller, gelecek planlarını açıklarken kullandığı sözleri birçok şeyi anlatıyor…Şöyle diyor David Rockefeller: “Dünyada bir devlet oluşturduğumuzda, halkların kendilerini yönetme hakları, artık dünya bankerleri ve entelektüelleri olan ‘elit’in otoritesi altına girecektir. ”

Not: Dünya’da olup biteni daha iyi anlamak için; Yeni Dünya Düşüncesi’nin kurucusu olan Robert Strausz Hupe’un yazdığı ‘Yarının Dengeleri’ (The Balance Of Tomorrow) adlı kitabı mutlaka okunmalı.

Ocak 2015

MEHMET ZENGİN

MERCEKHABER GAZETESİ

©2010 Copyright Mehmetzengin.net