MEHMET  ZENGİN

TÜRKİYE’NİN SON 40 YILINA DAMGASINI VURAN ADAM NECMETTİN ERBAKAN

03.04.2012
 

TÜRKİYE’NİN SON 40 YILINA DAMGASINI VURAN ADAM NECMETTİN ERBAKAN

       1969 Yılında Türk siyaset sahnesine Konya bağımsız milletvekili olarak adım atan, Türkiye’nin 40 yılına damgasını vuran ve Türkiye’nin kaderinin değişmesine neden olan Necmettin Erbakan 19 Ocak 2011 tarihinde kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Erbakan, Türk siyasetinin sadece son kırk yılına damgasını vurmakla da kalmadı. Yetiştirdiği siyasetçiler günümüz Türkiye’sini yönetmeye devam etmesi, bunu yaparken de Erbakan’ın da en büyük hedeflerinden biri olan statükonun ortadan kalkması, demokrasinin yerleşmesi için başarılı mücadeleleri onun hanesine yazılacak artılardan olacaktır. Milli Görüş ve dolayısıyla Erbakan Hoca’nın “çizgisinin” ülkeye kazandırdığı ve kazandıracakları yıllar sonra daha iyi anlaşılacağını düşünmekteyim. Gelecek nesiller Erbakan’ı, Türkiye’nin kaderini değiştiren adam olarak minnet ve hayırla yad edeceğinden şüphem yok!

     Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ölüm haberini aldığım ilk anda onu hayatından bile çok seven sevgili babam aklıma geldi. Rahmetli babamın kıldığı namazların ardından yaptığı dualarında birçok kez şahit olduğum o cümle aklıma geldi ve babamın bir kez daha öldüğü hissine kapılıp gözyaşlarıma hakim olamadım! Sevgili babam dualarında şöyle derdi:” Allah’ım, benim ömrümden al ve Erbakan Hocama ver”!

     Toplumda birçok insanın gönlünde böyle bir sevgiye layık olabilmek her yiğidin harcı değildir. Erbakan bunu başarmıştır. Dolayısıyla onun adı toplumun hafızasından asla silinmeyecektir. Bunu bugün anlamış değilim. Bunu babamın onun için yaptığı o duadan sonra anlamıştım!

       Evet, Türkiye büyük bir siyasetçisini, bilim adamını, Hoca’sını kaybetti. Türkiye, büyük bir Türkiye aşığını kaybetti!

      Erbakan’ın ölümünün ardından yazılı ve görsel medyada düne kadar kendisine yapmadıkları ve söylemedikleri kalmayan kişilerin ona yaptıkları iltifatları görünce hiç şaşırmadım! Meğerse Erbakan’ı ne kadar da çok seviyorlarmış! Türk siyasetinin en önemli sorunlarından biridir bu. Maalesef değerlerimiz yaşarken onlara dünyayı dar eder, onlara hakaretin bin türlüsünü yakıştırırız. Onların iktidara gelmemeleri için her türlü hileye başvururuz. Fakat öldüklerinde onlara bin türlü methiyeler düzeriz! Bu yaklaşım bana büyük acı veriyor!

      Umarım bundan sonra değerlerimize gereken değeri verir, siyasi çıkarlarımız için kurban etmeyiz! Bu duygu ve düşüncelerle başta ailesinin olmak üzere, sevenlerinin ve ülkemin başı sağ olsun! Türkiye büyük bir değerini kaybetti! Kendisini tekrar rahmetle anıyor, hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum! Mekanı Cennet olsun….

 

Mehmet Zengin

27 Şubat 2011

 

 

©2010 Copyright Mehmetzengin.net