MEHMET  ZENGİN

SİYASİ İKBAL İÇİN TOPLUMSAL HUZURU TEHLİKEYE ATMAK VATANSEVERLİK MİDİR?

03.04.2012

    SİYASİ İKBAL İÇİN TOPLUMSAL HUZURU TEHLİKEYE ATMAK  VATANSEVERLİK MİDİR?

     Siyasetçiler ve partiler gelip geçicidirler. Bu gün var,yarın yoklar, ama bu vatan ilelebet var olacaktır.Siyasetçilerin görevi de kendilerinin ve partilerinin ikbalini sağlama almaktan önce ülkenin huzuruna ve gelişmesine katkı sunmaktır.Bu aziz millet  kendilerine  daha müreffeh,daha zengin,daha huzurlu bir ülke inşa etmeleri       için oy vermektedirler.

    Bu ülkenin birçok sorunu vardır,ama bunların   içinde en önemlisinin “terör” sorunu olduğu konusunda herkesin hemfikir olduğunu söyleyebiliriz.Bu sorunu hafife almak isteyenlere dönüp geçmiş 25 yıllık sürece dönüp  bir bakmalarını,binlerce gencimizi,insanımızı teröre nasıl kurban verdiğimizi hatırlamalarını öneriyorum! Terörün hangi bahanelere sığınıp destek aldığını görmeli ve bahanelerini ellerinden almalıyız.25 yıllık bu süreçte bu maalesef yapılmadı. Sadece silahlı mücadelenin bu sorunu çözmediği, çözemeyeceği ise çok geç anlaşıldı.Bazıları ise hala bunu anlayamamakta,yada anlamak istememektedir!

   Hükümet ve devletin diğer kurumları terör örgütünün beslendiği ve  yıllarca kullandığı bahaneleri elinden almak ,  kürtlerin  Türk  toplumunun bir parçası olduğu gerçeğinden hareketle kronikleşmiş bu sorunu çözmek üzere bir adım atmıştır.Bu adıma birçok parti,sivil toplum örgütleri,sendikalar v.s destek verirken muhalefet partileri ise şiddetli bir dirençle karşı koymaktadırlar!Bu çalışmanın vatana ihanet olduğu tezini öne sürmektedirler!

   Yeri gelmişken şunu da hemen belirteyim ki muhalefetin desteği olmadan bu soruna kalıcı bir çözümün bulunması mümkün görülmektedir.Şimdi ben de açılıma karşı çıkanlara sormak istiyorum:”Türkiye’nin en önemli sorunu bu değil mi?

25 yıldır binlerce insanımız ölmedi mi? Hala ölmeye devam etmiyor mu? Milyonlarca dolarımız,emeğimiz heba olmuyor mu?

    Farzedelim ki muhalefet haklı ve  hükümet yanlış yolda! Peki ben yine sormak istiyorum:”Sizin önerileriniz nedir? Hadi bugüne kadar çözmek için fazla bir şey yapmadınız! Şimdi bir öneriniz olacak  mı?

Şuana kadar herhangi bir önerileri olduğunu duymadım ama umutla bir öneri getireceklerini bekliyorum! Hükümeti suçlayarak ülkeye bir yararınız olmaz. Çözüm getirerek olur!

   Bu halk sizlerden somut öneriler bekliyor.Yapıcı olmanızı  bekliyor.Ellerinizi taşın altına  koymanızı bekliyor! Aksi takdirde bu tutumunuzun sebebinin toplum nezdinde  siyasi kazanç elde etmek olduğu düşüncesi netleşecektir! Ayrıca da vatanseverlik lafla olmaz sorumluluk almakla,çözüme katkı sağlamakla olur.

    Buyurun toplumda sizlerle ilgili  yaygınlaşan bu düşünceyi çürütün! Bu görüşün yanlış olduğunu topluma ispatlayın…

    Buyurun açılımın bir parçası olun…

   Buyurun çözümün ülke menfaatlerine ters düşmemesi  için katkı sunun…

  Buyurun ki yarının nesilleri sizi hayırla ve minnetle ansın…

 

 Gelecek parlak günlere…Hep birlikte,hep beraber…

SAYGILARIMLA

MEHMET ZENGİN

03.09.2009

   

©2010 Copyright Mehmetzengin.net