MEHMET  ZENGİN

ESAD DİKTATÖRÜNÜ KİM DURDURACAK?!

24.2.2018
Esad diktatörünü kim durduracak?!

Eli kanlı rejimin teröristleri dünden bu yana Doğuda Ghouta’ya bomba yağdırıyor. Rejimin teröristleri şuana kadar çoğunluğu çocuk ve kadın olan 200 kişiyi katletti, yaklaşık 600 masumu da yaraladı. 

15 Mart 2011`de ülkenin güneyindeki Dera kentinde başlayan iç savaşta şimdiye kadar yaklaşık 700 bin kişi hayatını kaybetti.200 bin kişiden haber alınamıyor.  İç savaştan önce 22 milyon bir nüfusa sahip olan komşumuzda iç savaş nedeniyle yaklaşık 7 milyon insan evlerini terk etmek zorunda kaldı. Bunlardan yarısına yakını ülkemize sığındı.

1971 yılında baba Esad’ın, halkına reva gördüğü zulüm ve yaptığı katliamlara oğlu Beşşar Esad kaldığı yerden devam ediyor, üstelik babasına rahmet okuturcasına!

6 yıldır devam eden zulme dur denilmese, katliamlar da durmayacaktır. Alçak Esad’a insanlık adına utanç verici bu desteği ve cesareti ise ona İran, Rusya ve Çin vermektedir.

Peki başta adları ‘İslam’ ile anılan Bölge ülkeleri ve Avrupa soruna çözüm bulmaya çalışıyor mu? Diktatöre dur deme adına bir girişimde bulundu mu?

Elbette hayır. İslam ülkeleri, Müslümanları ilgilendiren her mevzuda olduğu gibi bu vahşete de duyarsız kaldığı hepimizin malumu. Batı ülkelerinden bir kısmı umursamaz bir tavır içindeyken, bazıları cılız tepki göstermekten öte gidemediler.

Suriye’de masum Müslüman halk, sadece Esad diktatörünün katliamları altında inim inim inlemiyor; diğer yandan küresel aktörlerin emrinde olan ABD, İsrail, Almanya ve diğer bazı emperyalist ülkelerin kurduğu veya desteklediği DAEŞ, PYD, YPG, PKK terör örgütleri de masum halka zulmediyor.

Suriye’de bir yandan küresel aktörler ve onun sahadaki kuklası ABD ile İngiltere, diğer taraftan Rusya ve İran kendi menfaatleri uğruna ülkeye çöreklendiler. Ülkeyi harabeye çevirdiler! 700 Bin masumun katledilmesine kah bizzat katılarak, kah destekledikleri cani Esad ve terör örgütler eliyle neden oldular.

Sonuç itibariyle oldukça karmaşık bir durumla karşı karşıyayız.

Esad katilini üstte belirttiğim ve herkesinde malumu olan Rusya, İran ve Çin destekliyor.

PYD/PKK/YPG/DAEŞ terör örgütleri koalisyonunu ise küresel aktörler, ABD, Almanya, İsrail desteklemekte.

Nereden tutsak elimizde kalıyor!

Tek olumlu gelişme ise Türkiye’nin aylar önce Özgür Suriye Ordusu ile birlikte Suriye`nin kuzeyinde “Fırat Kalkanı” adlı operasyonu başlatarak, önce Cerablus daha sonra El Bab’ı DAEŞ’ten temizlemesi ve ardından Afrin’e yönelik ” Zeytin Dalı” harekatını başlatmış olmasıdır.

Bir ay önce ABD’nin himayesinde olan DAEŞ, PYD, YPG, PKK terör örgütlerine yönelik başlattığı temizlik harekatı ile Suriye’nin Güneyi’ni, diğer bir ifadeyle ülkemizin Kuzeyi’nde yaşanan zulmü ve katliamları sona erdireceğiz. Ülkemizde yaşayan üç milyonu aşkın mültecinin ülkelerine dönmelerini de sağlamış olacağız.

Peki zalim Esad’ı kim durduracak?  Onun yaptığı katliamlara kim dur diyecek?

6 yılda toplam 700 Bin masumun ölmesine neden olan ve 160`tan fazla kimyasal saldırı düzenleyerek "savaş suçu" işleyen Esad rejimi ve tüm bu insanlık suçlarına ortak olan Rusya ve İran’a kim dur diyecek?

BM mi?

İslam ülkeleri işbirliği teşkilatı mı?

Hiç umut yok!

Tek çıkış yolu olarak Türkiye’nin diktatör Esad ile bir araya gelmesinde görenler anımsanmayacak kadar çok maalesef. Türkiye’de bazı sanatçı, akademisyen ve siyasetçi kılıklı adamlarda hükümeti; 600 binden fazla masum insanı katleden bu katille görüşmesi gerektiğini ifade etmekten utanç duymamaktadırlar.

Tek tesellim, Ziya Paşa’nın “zülm ile abad olanın, akibeti berbat olur” sözünde ifade edilen duyguda saklıdır.

Tarih, güç zehirlenmesi yaşayarak insanlara zulmeden diktatörlerle doludur. Birçoğu yenilmeyeceği kanısına kapıldı. Lakin, çoğunun hikayesi trajedi ile bitmiştir. Örneğin Benito Mussolini, kurşuna dizildi ve cesedi Loreto Meydanı`nda teşhir edildi. Adolf  Hitler, Sovyet ordusu Berlin`e girince intihar etti. Nikolay Çavuşesku ise eşiyle birlikte kurşuna dizildi...

Zulüm payidar olmayacağı inancıyla er veya geç Esad diktatörünün de diğerleri gibi tarihin çöplüğünde yerini alacaktır.

“Yaşasın  zalimler için Cehennem”

MEHMET ZENGİN

20/02/2018

 

 

 

 

©2010 Copyright Mehmetzengin.net