MEHMET  ZENGİN

BATI’DA BİR TÜRKİYE DOSTU, MARTİN LEJEUNE”

3.8.2017
“Türkiye dostu Alman gazeteci Martin Lejeune”

Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkileri kopma noktasında geldiği şu günlerde güzel şeylerde oluyor. Bu güzel şey ise Alman Gazeteci Martin Lejeune’den başkası değildir!

Martin, Almanya’da sekiz yıl süreyle büyük günlük gazetelerde çalışmış. Almanya’da ve dünyanın her yerinde Müslümanlara yönelik uygulanan haksızlıklar ve adaletsizlikler onu rahatsız ediyordu. Görev yaptığı gazetelerde bu gerçekleri dile getirmesine izin verilmemesi, yalan haber yapması için baskıya maruz kalması onu görev yaptığı gazetelerden ayrılma noktasına getirmişti. Bardağı taşıran olay; İsrail ve Siyonistlere destek verdiğine yönelik ifadelerin yer aldığı bir belge önüne konularak altına imzasının atılması için baskı uygulandı.

Kendi ifadesiyle, “Ben satılmış bir gazeteci değilim” düşüncesiyle gazetedeki görevinden ayrılan Martin, fikirlerini sosyal medya aracılığıyla dünyaya duyurmak için kollarını sıvadı.

Türkiye’yi desteklediği için başta eski dostlarını, sarı basın kartını ve işini kaybetti. Kazandığı birçok kazanımları kaybetme pahasına bildiği doğruları söylemekten asla geri durmadı.

PKK’lı teröristler tarafından saldırıya uğradı. Sokakta gezerken yüzüne tükürüldü. Yüzlerce tehdit içerikli telefon ve mail aldı. Türkiye lehinde ve ülkesi aleyhinde yaptığı her yorum ve paylaşımından dolayı savcılıklara suç duyurusunda bulunulmakta. Martin, psikolojik ve fiziki saldırılarla yıldırılmaya çalışılmakta.

Ülkesinde karşılaştığı ağır saldırılara rağmen, gazeteci dernekleri, kurumlar ve sendikalar tarafından en küçük destek görmemektedir. Türkiye’yi ispiyonlayan, terör örgütleriyle işbirliği içinde olan ve Türkiye’ye ihanet eden Can Dündar, Deniz Yücel gibi terör destekçisi “sözde” gazetecilerin el üstünde tutulduğu bir ülkede Martin Lejeune’nin her tür şiddete maruz bırakılması, kamuya açık etkinliklere katılımının yasaklanması çifte standardın en bariz örneklerini teşkil etmektedir.

Hata yapan kendi ülkesini dahi yerden yere vurmaktan imtina etmeyen bu gazeteciyi, ülkesinde karşılaştığı şiddetli eleştiri ve baskıya rağmen İsrail terör devletinin uyguladığı zulmü eleştirebilen, Türkiye ve Erdoğan’a yönelik haksızlıklara isyan edebilen bu yiğit adama milletçe destek olmalı, yanında durmalıyız.

Bir tarafta Abdullah Cevdet’in yolundan giden adı Türk, dini Müslüman olan ve ülkesine ihanet etme yarışına giren Can Dündar vb..

Diğer yandan Alman vatandaşı olmasına rağmen İslam dünyasının hak ve hukukunu koruma adına olağanüstü gayret gösteren, Türkiye ve Erdoğan’ın yanında yer alarak Batı’nın ve kendi ülkesinin haksızlıklarını, adaletsizliklerini ifşa ederek hakkın yanında olmayı bir şeref, bir onur kabul eden bir yiğit adam Martin Lejeune.

Türkiye ve İslam dünyasına yönelik Batı’nın uyguladığı haksızlıklara ve hukuksuzluklara karşı duran, sözünü esirgemeyen Alman gazeteci Martin Lejeune’yi ayakta alkışlıyorum.

Seni Türk milleti seviyor Martin Lejeune!(Wier lieben dich Martin Lejeune )

MEHMET ZENGİN

29/07/2017

Batı`da bir Türkiye dostu, Martin Lejeune" | Mercek haber

 


©2010 Copyright Mehmetzengin.net