MEHMET  ZENGİN

FETÖ, 15 TEMMUZ KAHRAMANLARINDAN İNTİKAM MI ALIYOR?!!

2.8.2017
15 Temmuz FETÖ ihanet şebekesi, başarısız darbe girişiminin ardından bozguna uğradı.

Yaklaşık 50 yıldır devletin kılcal damarlarına sızma teşebbüsü, 15 Temmuz’daki ihanet girişimi sonrası sekteye uğradı. Binlerce FETÖ militanı devletin önemli kurumlarından atıldı. Birçoğu tutuklandı.

Onca hazırlık ve mücadele, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası hayal kırıklığıyla sonuçlanması; FETÖ lideri Gülen ve çetesi başta olmak üzere taşeronluğunu yaptığı ‘Küresel Aktörlerini’ üzüntüye boğmuştur!

15 Temmuz’dan haftalar öncesi FET֒nün üst düzey yetkilileri ile sözüm ona gazetecileri, televizyonlardaki tartışma programlarında, gazetelerindeki köşelerinde yaptıkları açıklamalarda ve bulundukları imalarda; darbenin başarılı olacağından ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın saf dışı bırakılacağından o kadar eminlerdi ki…!

Darbe girişiminin başarısız olması onları ve sahiplerini büyük bir korku ve endişeye sevk etti. Bu derin hayal kırıklığı onları köşeye sıkıştırdı.

Köşeye sıkışan ve büyük darbe yiyen FETÖ Terör Örgütü,15 Temmuz’da halkın karşı darbesiyle birlikte gelişen tutuklama ve görevden alma kararlarıyla yaşadıkları şoklara nasıl yanıt verecekleri kamuoyunda çokça tartışıldı, konuşuldu. Genel kanaat örgütün darbe yapma kabiliyetine büyük bir darbe indirildiği ve yeni bir kalkışmaya yeltenecek güçlerinin olmadığı yönünde oldu.

Konunun uzmanları, FET֒nün elinde deneyebileceği tek seçenek olarak ‘suikast’ saldırılarının kaldığı hususunda genel anlamda hemfikir oldular. Bu fikri haklı çıkaracak ilk saldırı da zaten kısa bir süre sonra gerçekleşti. Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov, Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki bir resim sergisinin açılışında silahlı saldırıya uğrayarak öldürüldü. Cinayet zanlısı eski bir FET֒cü polis çıktı. Bu cinayet, FET֒nün 15 Temmuz’da yaşadığı bozguna gösterdiği beklide ilk fiili tepki olmuştur.

Bu olaydan sonra 15 Temmuz’da kendilerine karşı kahramanca mücadele edenlerden intikam alma ve topluma gözdağı vermek, korkutmak ve sindirmek için ‘suikast’ veya ‘kaza süsü verilmiş cinayetler’ gerçekleştirilebileceği beklentileri arttı.

FETÖ darbe girişimiyle ilgili ilk iddianameye hazırlayan Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in ‘trafik kazasında’ hayatını kaybetmesi…

Tunceli’nin Pülümür İlçesi’nde Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait, içinde 12 üst düzey güvenlik görevlisinin bulunduğu Sikorsky S-70 Blackhawk tipi polis helikopterin’ olumsuz hava koşulları nedeniyle’ düşmesi sonucu tüm polislerimizin şehit olmasının ardından…

31 Mayıs 2017 Çarşamba günü, Şırnak/Şenoba Tugay Komutanlığından kalkan ve içinde 13 personelimizin bulunduğu AS 532 COUGAR tipi bir helikopterin ‘yüksek gerilim hatlarına takılması’ sonucu düşmesi ve 13 üst düzey askerimizin şehit olması, birçok insanın zihninde var olan  kuşkuların artmasına neden olmuştur.

Bu kuşkuyu taşıyanlardan biri de benim. Elimde hukuki bir veri veya bir kanıt yok elbette, ancak öngörüm yaşananların kazadan çok  ‘kaza süsü verilmiş’ suikastler olduğu yönündedir. Bu kadar tesadüfün üst üste gelmesi biraz fazla!

“Başta PKK/PYD/YPG terör örgütleri olmak üzere FETÖ ile mücadele eden kahraman güvenlik görevlilerimize, savcı, hakim, siyasetçi ve 15 Temmuz’da hainlere sokakları dar eden darbecilere karşı darbe yaparak ülkemizin geleceğini kurtaran kahramanlarımıza yönelik bugünden sonra da ‘kaza süsü verilecek’ suikastler gerçekleşebileceği yönünde endişelerim var.

Umarım yanılırım!

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ‘in ölümü ve helikopter ‘kazaları’ ciddi bir şekilde araştırılmalı. ‘kaza süsü verilmiş cinayetler’ olasılığı göz ardı edilmemeli. Kaza süsü verilmiş yeni cinayetler yaşanmaması için gerekli tedbirler alınmalı.

FETÖ Terör Örgütü’nün yaptıkları, yapabileceklerinin teminatıdır. Bu kadar da değil demeyin. Biz 15 Temmuz’da en kötüsünü gördük!

Başta 15 Temmuz olmak üzere terörle mücadelede ve helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, aileleri ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Allah (cc) ülkemizi iç ve dış düşmanların hile ve tuzaklarından muhafaza etsin. Mevla güvenlik güçlerimizi korusun. Terörle mücadelede onların yar ve yardımcısı olsun…

Selam ve dua ile…

MEHMET ZENGİN

01/06/2017

FETÖ, 15 Temmuz kahramanlarından intikam mı alıyor?!! | Mercek haber

 

FETÖ, 15 Temmuz kahramanlarından intikam mı ... - Avamhaber.com

 
©2010 Copyright Mehmetzengin.net