MEHMET  ZENGİN

TÜRKİYE’Yİ KİM BÖLMEK İSTİYOR?

23.11.2016
 Türkiye’yi kim bölmek istiyor?

Türkiye’de yıllardır muhalefet partilerin ve özellikle de ana muhalefet partisinin dilinden düşmeyen propaganda malzemesi haline gelen “Türkiye bölünüyor, bölünecek…” söylemleri son açıklamalarla zirve yaptı.

Bölünme söylemlerinin dayanağı olarak “Başkanlık” sistemine geçilme çabaları ve Türkiye’nin terör örgütleriyle mücadelesini hazmedemeyen Batı’nın tehditlerine karşı, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere devlet erkanının Avrupa’ya haddini bildirmesini hazmedemeyen ‘yerli’ bazı siyasilerin çıkardığı safsatalardan başka bir şey değildir!

Türkiye’nin bölünmek ve parçalanmak istenmesi doğru. Fakat CHP’nin yanıldığı veya bilinçli bir şekilde toplumu  yanıltmaya çalıştığı konu bölmek isteyenlerin AK Parti Hükümeti’nin değil, küresel güçlerin yönetiminde ABD, İNGİLTERE, İsrail ve topyekün Avrupa devletlerinin yerli işbirlikçi HDP,PKK, FETÖ gibi terör örgütleri eliyle ülkeyi bölmek istemeleridir.

Küresel güçlerin ve onların somuta bürünmüş devletlerinin, Türkiye’yi bölmek istemesini anlıyoruz ancak anlamadığımız CHP gibi ülkenin ana muhalefet partisinin bu operasyonun bir şekilde de olsa parçası haline gelmiş olmasıdır!

Aylardır devlet ve milletçe PKK terör örgütü ve onun siyasi uzantılarıyla sürdürdüğümüz mücadelede milletin yanında olması gerekirken; PKK yandaşı vekilleri ve ülke aleyhine konuşan herkesi savunma pozisyonunda olan CHP’ye sempati duyan vatanseverlere soruyorum:

“Siz CHP’nin;

Sırtını PKK, PYD,YPG terör örgütlerine dayayan… bizi tükürükleriyle boğabileceklerini ileri süren… binlerce polisimizi ve askerimizi şehit eden… binlerce vatandaşımızın ölümüne neden olan…ülkeyi Batıya şikayet eden ve de hepsinden önemlisi vatanımızı bölüp-parçalamak isteyen hainlerin yanında durmasından, onları savunma yarışına girmesinden rahatsızlık duymuyor musunuz?

Mehmetçiğimizi şehit eden teröristin cenaze törenine vekillerinizin katılmasından rahatsızlık duymuyor musunuz?

Terör destekçisi HDP’nin mitingine katılacaklarını duyurmasından rahatsızlık duymuyor musunuz?

Türkiye’yi böldürtmeyeceğiz diyerek mitingler dizisine başlayacak olan CHP’lilere soruyorum.

Bir yandan ülkeyi bölmek isteyen HDP terör örgütünün siyasi kanadını kollayıp gözeteceksiniz. Birlikte miting yapacaksınız. Diğer yandan İzmir milletvekiliniz; “İzmir’in Türkiye’den ayrılıp AB’ye katılmasını önerecek. Sonra kalkıp sıkılmadan Türkiye’yi böldürtmeyeceğiz” diyeceksiniz.

Tüm bunlar hepimizin gözleri önünde cereyan ederken aklımızla alay edercesine olayları saptırmanın manası yoktur. Zekamızı küçümsemek gerçekleri ortadan kaldırmıyor elbette…

“Biz bunlarla birlikte yaşamak istemiyoruz ( halkı kastederek) ifadelerini kullanan İzmir Milletvekili Ali Yiğit’e bir çift söz söyleyerek yazıma son vermek arzusundayım. “Biz çağdaşlığımız ve demokratlığımızla hazırız; bazen diyoruz ki, İzmir ayrılsın, AB’ye girsin”. İfadelerini kullanan vekile yanıtım şöyle. Çok istiyorsan AB’ye girmeyi, sen ve senin gibi düşünenler gidebilir.

Ne İzmir, ne de ülkemizin herhangi bir bölgesinin bir metrekaresini kimseye vermeyeceğiz.

MEHMET ZENGİN

19/11/2016


©2010 Copyright Mehmetzengin.net