MEHMET  ZENGİN

Okunma : 1

06.08.2014

haber


 “Ey vampir! Mazlum Filistinlileri katlederek varlığını sürdüremezsin!”

İsrailli üç gencin ölü bulunması ‘bahane’ edilerek başlayan, Filistinli bir gencin yakılarak öldürülmesiyle tavan yapan İsrail-Filistin gerginliği yaşanan hava ve kara saldırılarının ardından bir insanlık dramına dönüştü! Terör Devleti İsrail,yine en iyi bildiği işi yaptı! Çocuk,kadın,sivil demeden Gazzeli masumların üzerine tonlarca bomba yağdırdı.

   1948′de İsrail’in kurulmasıyla başlayan 66 yıllık ‘İsrail Katliamları binlerce masum Filistinlinin ölümüne neden oldu.

 İsrail’in ilk katliamı 1948′de ‘Lida katliamı’ ile başladı.Safsaf (1948),Davayima(1948),Kibya(1953),Kufr(1956),Samu(1956),Ürdün(1968),Abu Za’abel(1970),Sha’a(1970),Suriye(1972),Libya(1973),Beyrut(1981)katliamları 1982′de Sabra ve Şatilla Katliamları ile devam etti.İsrail’in kanlı tarihi 1990 yılında Kudus Katliamı ve ardından Kana (1996),Hz.İbrahim Camii Katliamı (1994),Hamas kurucusu Şeyh Ahmet Yasin ve bir ay sonra da Hamas liderlerinden Abdülaziz El-Rantisi’nin katledilmesi (2004),Arafat’ın 2004′de İsrail tarafından zehirlenmesini aynı yıl Nuseyrat Katliamı takip etti.

İsrail’in soykırımına dönüşen katliamları 2008 yılında hız kesmeden devam etti. Gazze Katliamı (2008), ‘Dökme Kurşun Operasyonu’ (2008), Gazze Katliamı (2009),Mavi Marmara Katliamı (2010),Gazze Katliamı (2012) ve Temmuz 2014′de başlatılan ve halen devam eden ‘Gazze’ Katliamı, çoğunluğu masum çocuk ve kadın olmak üzere bin dokuz yüzün üzerinde Filistinli hayatını kaybetti. Dokuz binden fazla da yaralı var.

     İsrail’in gerçekleştirdiği son katliamın nedeni,ne İsrail ve Batı Medyasının iddia ettiği gibi ‘öldürülen üç gencin’ intikamı ,ne de Hamas’ın kullandığı tünellerdir.Katliamın asıl nedeni 1948′de ki Lida Katliamı ile başlayan ve günümüze kadar devam eden onlarca Katliamın kronolojisinde saklıdır!

İsrail’in bugün Gazze’de yaptığı bu son katliam ile birlikte daha önce yaptığı tüm katliamların ve yıldırma politikasının arka planında, mikro düzeyde Hamas ile El Fetih’in Milli Uzlaşı Hükümeti kurmalarına (birlik-beraberlik içinde olmalarına) yönelik öfke ve endişe, makro düzeyde de nihai hedeflerine ulaşmada kendilerine engel, istikballerine de Filistinlileri tehdit olarak görmeleri yatmaktadır.

Yok ederek kendi istikballerini kurtarma,yıldırma ve sindirme politikası ile Filistinlilerin  topraklarını terk etmeleri amaçlanmaktadır.

66 yıldır adım adım işgal ettikleri Filistin topraklarının tamamına sahip olduktan sonra da ulaşmak istedikleri geniş topraklara (vaat edilen topraklara- Arz-ı Mev’ud) ulaşmada çok önemli bir eşiği aşmış olacaklarına inanmaktadırlar. Diğer taraftan da İsrail’in yok olacağı, 1948′den bu yana yaptıkları zulmün hesabını vereceklerine yönelik beklentinin gerçekleşmemesi için ön alma veya geciktirme hesabı yatmaktadır.

Geçmişte muhtelif  ülkelerde olduğu gibi bugün de Suriye’de ,Irak’ta,Mynamar’dave Filistin’deki Müslümanlara reva görülen soykırıma Batı dünyası ve özellikle de İslam dünyası duyarsız ve tepkisiz kalması insanlık vicdanları yaralamaktadır. Küfür tek millettir hakikatinden yola çıkarak ‘Batı’nın’ duyarsızlığını ,hatta İsrail’in vahşetini desteklemelerini yadırgamıyorum. Üzüldüğüm nokta,;İslam dünyasının duyarsızlığı,pısırıklığı,vurdumduymazlığı,vicdansızlığıdır…

İsrail’in 1948′den bu yana yaptığı insanlık dışı vahşetin,soykırımın bedelini er ya da geç ödeyeceğinden hiç bir kuşkum yok.Ne, Batı’nın vahşeti desteklemesi,ne de İslam Dünyasının şuan içinde bulunduğu sefil durum İsrail’in bedel ödemesine mani olamayacaktır. İsrail’in Gazze’ye yönelik yaptığı bu son katliam ,eceli gelen köpeğin cami duvarına işemesine benzetebiliriz!

Zalim yönetimlerin ülkelerini helaka sürüklediklerini ifade eden ayet ve Yahudileri bekleyen sonu ifade eden Hadis-i Şerifle yazıma son vermek istiyorum….

İsra Suresinin 16. Ayeti’nde ifade edildiği gibi;Allah cc mücrimlerden ve fasık sefihlerden basiretsiz idareciler verir. O idareciler onları yavaş yavaş helak olmaya götürür.

“Biz bir memleketi helâk etmek istediğimizde, onun refah içinde yaşayan şımarık elebaşlarına (itaati) emrederiz de onlar orada kötülük işlerler. Böylece o memleket hakkındaki hükmümüz gerçekleşir de oranın altını üstüne getiririz” (İsra, 16)

 “Öyle ki Yahudiler taşların ve ağaçların arkasına saklanacak ama ağaç ve taş dile gelerek ‘Ya Müslim! Ey Allah (c.c.) kulu! Gel, bak benim arkamda Yahudi var, buraya gizlendi, benim arkamda, gel onu cezalandır, diyecek. Sadece ‘gargat’ ağacı bunu söylemeyecek çünkü o Yahudi ağacıdır” .

(Sahih-i Müslim, Kitab-ul Fiten H. 2239).

 Basiretsiz idarecilerin elinde bulunan tüm ülkeler gibi Terör Devleti olan İsrail de hakettiği feci akibete hızlı adımlarla ilerliyor.Zira zulüm payidar olamaz…

Katil İsrail’e son sözüm şudur:” Ey katil! Filistinlilere yıldırarak ve sindirerek topraklarını terk etmelerini sağlayamasın.

Yok ederek kendi istikbalini kurtaramasın…Korkunun ecele faydası yok!

Yok olacaksın!

05/08/2014

Mehmet Zengin

yorum ekle yazdir gonder twitter paylas facebook paylas

Yorumlar

İlk Yorumu Siz Ekleyin

Yorum Yaz

Diğer Haberler

©2010 Copyright Mehmetzengin.net