MEHMET  ZENGİN

Mercekhaber Gazetesi’nden ayrılma

01.09.2019

10 yılı aşkın süredir Mercekhaber Gaz. ve www.mercekhabergazetesi.com’da üstlendiğim tüm görevlerimden 1 Eylül 2019 itibariyle ayrılmış bulunmaktayım

Hoşçakalın!

Sevgili dostlar, değerli Mercekhaber Gazetesi okurları ve takipçileri.

Mercekhaber Gazetesi ve www.mercekhabergazetesi.com internet haber sitesinin 10 yılı aşkın yayın hayatında yer aldım. Kuruluşundan itibaren sevgili Mehmet Derviş Canbekli ile beraber yer aldığım Mercekhaber Gazetesi’nde pek çok görevde bulundum.  Mercekhaber’in hem editörü, hem köşe yazarı hem de genel yayın yönetmeni olarak haber sitemizi güzel yerlere getirmek için gayret ettim.

 Kuruluşundan itibaren Merhum Mehmet Derviş Canbekli, Ayhan Yağız ve Mustafa Özbay ile birlikte çıktığımız yayın hayatına çok zorlu süreçlerden geçtik. Ekonomik anlamda zorluklar yaşadık. Maddi ve manevi destek beklediğimiz kimi dost ve arkadaşlardan umduğumuz desteği çoğu kez bulamadık.

Ekonomik imkansızlıklar altında gerek gazetemizin çıkarılması gerekse internet sitemizin yayınını sürdürebilmesi için çoğu kez kendi cebimizden katkı sağladık. Bu katkımız dahi bu yayını sürdürmede yetersiz kaldığı muhakkaktı. Lakin tüm zorluklara rağmen merhum Canbekli ile birlikte bugünlere kadar geldik. Güzel işler de imza attık. Bunlara girmeyeceğim. Bizi takip edenler yaptıklarımızı takdir edeceklerdir. Çoğu zaman tek başıma hem editörlük görevimiz, hem de yönetimsel anlamdaki görevleri üstlendim. Haber sitemizin iyi yerlere gelmesi için çok gayret

Bir çoğunun maddi ve manevi ikbal hesapları yaptığı bu sektörde biz; ülkemize, milletimize ve davamıza hizmet etmek için gayret ettik. Karınca kararınca 2023 hedeflerine doğru ilerleyen Erdoğan’ın Türkiye vizyonuna bir tuğla koymanın gayreti içinde olduk. İslam düşmanları, Türkiye düşmanları ve hainlere karşı Erdoğan’ın ve devletimizin yanında bir ses, bir nefes olabilmenin mücadelesini verdik. Türkiye’yi parçalamaya çalışan, diz çöktürmek için türlü türlü oyunlar ve operasyonlar çeken küresel aktörlerin oyunlarına dikkat çekmek, algıları bozmak için toplumumuzu bilgilendirmeye çalıştık.

 Hülasa; Mercekhaber Gazetesi’nde kendimi hiçbir zaman bir çalışan olarak görmedim. 10 yılı aşkın bir süredir tek kuruş cebime girmedi. Aksine her zaman cebimden harcama yaptım. Pişman değilim. Çünkü Mercekhaber Gazetesi benim evladım gibiydi! Ben burasını hep böyle gördüm. Zaten bunca yıl hiç menfaat sağlamadan ve üstelik hep cepten harcayarak hizmet etmenin başka da izah olamazdı!

Bugüne kadar Mercekhaber Gazetesi’ne manevi desteğini esirgemeyen tüm dost ve okurlarımıza teşekkürlerimi iletmek 

Gazetemize geçmişten günümüze hizmet eden Mustafa Özbay, Müslüm Aktürk,Ahmet Al, Ahmet Üner, Ayhan Yağız, İbrahim Biter, Mustafa Kuran`a;  yazılarıyla ve haberleriyle katkı sağlayan Yazar Yaqut Hüseynova, Abdurrahman Yeşildağ, Müslüm Aktürk, Halil Pekdemir, Hasan Alpaslan, Mustafa Özbay, Mustafa Çiçekli, Abdullah Haktankaçmaz, Azade Bayramova, Günel Agayeva, Orhan Aslan, Nevzat Laleli, Nevzat Ertekinoğlu, Kamil Tabak, Seyyid Hüseyin Zerraki, Av.Mustafa Kuran ve tarihçi yazar Volkan Yaşar Berber’e şahsım adına şükranlarımı sunuyorum,  Kendilerine bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum.

 Sonuç olarak;

Gördüğüm lüzum üzerine 1 Eylül 2019 itibariyle çok sevdiğim ‘gazetemden’ ve buradaki tüm görevlerimden ayrılmış bulunmaktayım. Bu tarih itibariyle Mercekhaber Gazetesi ile hiçbir bağım kalmamıştır.

 Bundan sonraki dönemlerde gazetecilik bağlamında herhangi bir görev yapmayı düşünmüyorum. Köşe yazarlığı hususunda şimdilik de olsa ara vermiş bulunmaktayım. Bugüne kadar hep başkaları için gönüllü çalıştım. Bundan sonraki hayatımda biraz da olsa kendim için bir şeyler yapmak arzusundayım.

Bu itibarla birkaç ay önce yazmaya başladığım ancak Mercekhaber Gazetesi’ndeki görevlerim nedeniyle fazla zaman ayıramadığım kitabıma ağırlık vermek istiyorum.

Hoşçakalın derken merhum Mehmet Derviş Canbekli`ye tekrardan Allah`tan rahmet, ailesi ve sevenlerine ise baş sağlığı diliyorum. 

 14.09.2019

Mehmet Zengin

Mecekhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

yazdir gonder twitter paylas facebook paylas

Diğer Duyurular

  • UYGAD`tan istifa!...

    UYGAD Genel Sekreterlik ve yönetim kurul üyeliğinden istifa etmiş bulunmaktayım....

  • İlk eserim çıktı...

    “HEDEF DÜNYA HÂKİMİYETİ/ SİYONİST - EVANGELİST ÖRGÜTLER” adlı eserim satışa çıktı !...

©2010 Copyright Mehmetzengin.net